sobota, 13 sierpnia 2016

I dlatego chomikuj.pl powinno być ignorowane

Kato powtarzał: Ceterum censeo Karthaginem delendam esse, co tłumaczy się jako: poza tym uważam, że Kartaginę należy zniszczyć.

Ja - parafrazując - namawiam, aby serwis chomikuj.pl omijać szerokim łukiem.

Ponieważ w zamierzchłych czasach zapisywałem tam swoje pliki i wielu ze znajomych przyzwyczaiło się, aby ich tam szukać, więc z rozpędu, szukając możliwie jak największej ilości alternatyw dla udostępniania Ramot i innych nagrań, postanowiłem poświęcić chwilę i wysłać na "chomika" ostatnie nagrania.

Moje zdziwienie i (nie ukrywam) rozdrażnienie wzbudziła wiadomość otrzymana w kilka sekund po wysłaniu kilku pierwszych plików. Otóż serwis poinformował mnie, że plik "przeczytaj proszę.pdf" - czyli plakat zachęcający do pomocy Weronice, pobrany ze strony Fundacji Jaś i Małgosia, jest chroniony prawami jakiegoś tam wydawnictwa i jako taki zostanie skasowany.

Głupio, podjąłem próbę kontaktu z serwisem. Jako niepełnosprawny na umyśle, myślałem, że może ktoś spojrzy, co właściwie usuwa automat, zobaczy na własne oczy, że nie jest to podstępnie przemianowana najnowsza bestsellerowa powieść sławnego autora skompresowana do 1 MB, przeprosi i zmieni ustawienia automatu. 
Jaaaaasne.

Plakat Weroniki jest nielegalny i jest automatycznie kasowany z chomikuj.pl.

W związku z tym, nawet nieszczególnie zdziwiło mnie, że wykasowana została cała "Wyspa Itongo" Grabińskiego, bo przecież - skoro jakieś wydawnictwo także nagrało tę pozycję - moje, w 100% legalne nagranie musi być oczywiście piractwem i skopiowaniem cudzych nagrań (swoją drogą późniejszych niż moje).

Proszę mnie więc nie pytać o to, czy poza serwerami przyjaciół i mega.nz będę gdzieś umieszczał ramoty. Nie będę. Każdy z Was może wrzucać te książki gdzie chce. Ja z przyjemnością będę publikował linki.

A poza tym uważam, że serwis chomikuj.pl powinien być ignorowany. 

10 komentarzy:

 1. GDZIE SA STAR WARSY? GDZIE JEST DIUNA?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolega zapomniał chyba 'proszę', to dzis takie niemodne ale warto znać 😉

   Usuń
  2. Zdjeli ponoc :( Sam szukam jak głupi. Te aduiobooki były rewelacyjne, nie wierzę, że ich nigdzie juz ie ma.

   Usuń
 2. A może zapytajcie mako bezpośrednio i prywatnie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam mega.nz 50 giga miejsca frre oraz zawsze można założyć kolejne konto :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ignorować "chomiki"... To nie takie oczywiste, choć każdy ma prawo wyboru. Z jednej strony są [chyba] dziesiątki tysięcy zbieraczy, z drugiej - grupka cwaniaków roszcząca sobie prawo do wszystkiego... Z trzeciej sprzedajna klika siedząca w "chomikuj.pl", oszukująca chomikowiczów, przyznająca "w ślepo" rację owym cwaniakom. Zażalenie skutkuje zawsze jednym - ktoś zgłosił prawo własności, proszę udowodnić, że nie ma racji... a razie kasujemy... Podają niekiedy nawet adres i telefon prawnika reprezentującego uzurpatora. Okradziony musi udowodnić kradnącemu, że nie jest złodziejem...
  Sytuacja kryminogenna, w której tylko zbiory pornograficzne i prostackie religianctwo [proszę nie mylić ze zbiorami dot. religii czy religioznawczymi] nie są atakowane...

  A "Diunę" mam właśnie na "chomiku". "Gwiezdnych wojen" - nie. Nie lubię tego rodzaju "quasi-fantastyki" zalatującej magią i klechdą, brnącej w bezrefleksyjną fantasy...

  OdpowiedzUsuń
 5. A z drugiej strony... Co Pan się dziwi? Sam Pan kasuje niewygodne dla siebie wypowiedzi, mimo że nie zawierają poza różnicą zdań niczego nagannego.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dam sobie ręki odrąbać, ale chyba nie zdarzyło mi się, abym skasował lub nie opublikował komentarza zawierającego nieprzychylne opinie. Moderacja służy wyłącznie filtrowaniu spamu, zatrzymywania wypowiedzi zawierających adresy mailowe (chyba, że autor wyrazi wolę opublikowania swojego adresu), i wypowiedzi o wartości merytorycznej na poziomie "dupa, dupa, dupa" i poniżej.

   Usuń
  2. Jednoręki Mako? - Nie, tego ani Jemu, ani nikomu nie życzę.

   Pozdrawiam.

   Usuń
 6. mako_new, - to lubię,:), szukam, kolekcjonuję

  OdpowiedzUsuń