czwartek, 31 marca 2016

Wacław Filochowski - Człowiek w ciemnych okularach

Prawdziwa ramota!
Nic z twórczości Wacława Filochowskiego nie obroniło się przed upływem czasu. Także "Człowiek w ciemnych okularach" - powieść fantastyczna (nie mylić z fantastyką rozumianą jako sci-fi), a właściwie gotycka, trąci mocno myszką. Jednak, jeśli komuś bliskie są klimaty Stefana Grabińskiego, to i z krótkiej (szczęśliwie) powieści Filochowskiego będzie czerpać przyjemność. Tym, co jednak powoduje, że obu pisarzy dzieli różnica klas, jest to, że Grabiński pozostawia tajemnicę tajemnicą, a Filochowski ją wyjaśnia, z tajemnicy odzierając. I pewnie sam autor z tej tendencji do racjonalizacji zdał sobie poniewczasie sprawę, dość na siłę dodając do powieści drugiego głównego bohatera.

W. Filochowski - Człowiek w ciemnych okularach RAR 212.8 MB
http://ramoty2.poczytajmimako.pl/audiobooki/Mcr/WF_Czlowiek%20w%20ciemnych%20okularach.rar
http://ramoty.poczytajmimako.pl/index.php?dir=Mako%20czyta%20ramoty/&file=WF_Czlowiek%20w%20ciemnych%20okularach.rar

Delikatnie przypominam także o nieustannym sklepiku z ramotami, w którym (tymczasem) jeszcze można nabyć kubeczki dokumentujące nagranie Hanzy (http://allegro.pl/kubek-hanza-i6086640920.html).
Pani Wiola dzielnie pracuje i wkrótce powinny się pojawić pamiątki dotyczące "Lotu w nieskończoność" Rosny'ego.2 komentarze:

  1. Dziękuję ogromnie Mistrzu Mako! Uwielbiam te ramoty. Fantastycznie się ich słucha i bardzo proszę nie likwiduj tego bloga z ramotami nigdy! To są perełki, które dają Mi dzięki Twojemu głosowi wiele szczęścia a to bezcenne. Dzięki raz jeszcze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wielkie dzieki. Mamy chyba taki sam gust.

    OdpowiedzUsuń